Broul85

poznaj moje oceny i opinie w winach (4)

Wino Yelcho Reserva Sauvignon Blanc 601259

Chile, Valle Central kraj, region
Białe
Wytrawne
2017 / 0,75 / zakrętka
8,40 średnia ocen:
5 głosów
82 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
9

Wino o średnio intensywnym cytrynowym kolorze. W nosie czyste i bardzo aromatyczne. Świeżo otwarta butelka oferuje nuty trawiaste oraz zielonych szparagów. Po jakimś czasie aromaty ewoluowały w nuty owoców tropikalnych — marakuja, melon i brzoskwinia. W ustach wytrawne o średniej kwasowości i średnim ciele. Paleta smaków zaś to przewaga cytrusów (grejpfrut, limonka) a nuty egzotyczne schodzą na dalszy plan. Smak wykańcza przyjemna ostrość pikantnej zielonej papryki. Długi zakończenie. Wino zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Reprezentuje zielony charakter szczepu, ma ciekawą i dobrze złożoną paletę smaków i aromatów. Polecam.

Wino Infinitus Malbec 601787

Hiszpania, Castilla Leon kraj, region
Czerwone
Wytrawne
2018 / 0,75 / zakrętka
7,54 średnia ocen:
14 głosów
84 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
7

Klarowne o średnio intensywnym purpurowym kolorze. Zapach czysty i średnio intensywny. W aromacie zdecydowanie dominują ciemne owoce: śliwka, niedojrzałe owoce leśne-jeżyny i jagody. Owoce wykończone lekką nutą ostrych przypraw. W ustach wytrawne o średniej kwasowości i taninę, co skutkuję również średnim ciałem. W smaku pozostają ciemne owoce, ale zdecydowanie bardziej dojrzałe. Pikantne na języku co kojarzy się z przyprawami korzennymi, a sama ostrość przypomina imbir, nabierając z czasem mocno alkoholowego charakteru. Wino średnio zakończone. W mojej ocenie akceptowalne i jak najbardziej pijalne. Mocny i wybijający się alkohol może jednak przeszkadzać, gdyż po chwili dominuje nad owocami. Na co dzień może być. W opisie wina znajduje się jednak błąd. Infinitus pochodzi bowiem z regionu CASTILLA LA MANCHA a nie z Castilla Leon.

Wino Masi Modello Rosso delle Venezie I.G.T. 600227

Czerwone
Wytrawne
2018 / 0,75 / zakrętka
7,36 średnia ocen:
35 głosów
83 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
8

Przejrzyste o średnio intensywnym rubinowym kolorze. Zapach czysty i średnio intensywny. Dominują aromaty ciemnych owoców – śliwki, jeżyny, owoców leśnych z nutą tłuczonego pieprzu i innych przypraw. W smaku wytrawne z wysoką kwasowością i średnią taniną. Wino dobrze zbudowane obdarzone średnim ciałem. Wyczuwane smaki kojarzą się z czerwonymi owocami – kwaśną wiśnią, czerwoną śliwką wykończonymi nutami białego pieprzu i słonawą mineralnością. Zakończenie średnio-długie, przyjemnie wypełniające usta. Wino bardzo udane i zasługuje na dobrą ocenę z plusem. Dobrze zbudowane o dość szerokiej palecie smaków. Przyjemne zarówno do picia samodzielnego, jak i jako towarzysz codziennych posiłków.

Wino Messer Del Fauno D.O.C. Salice Salentino 2019 601133

Włochy, Puglia kraj, region
Czerwone
Wytrawne
2019 / 0,75 / zakrętka
7,81 średnia ocen:
50 głosów
85 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
9

Miło zaskoczyła mnie ta butelka po otwarciu. Wino o dość intensywnym, świeżym kolorze pestek granatu. W zapachu czuć młodość i silne ciemne owoce - śliwki z nutą jeżyn i jagód w dalszym planie. Wino dobrze zbudowane. Wytrawne o zrównoważonej kwasowości i taninach, które przyjemnie wykańczają smak trunku. Smak oddaje w pełni wyczuwane aromaty. Wino świetnie nadaje się do samodzielnego picia i nie jest tak banalne jak wiele trunków z południa Włoch.