Zostań wirtualnym winiarzem
Porady
30.12.2010

Zostań wirtualnym winiarzem

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Jeśli zawsze pragnąłeś wieść pasjonujące życie winiarza, ciesząc przy tym oko pięknymi krajobrazami francuskich regionów winiarskich, a polskie realia nie stwarzały ku temu odpowiednich warunków, nic straconego! Teraz jest to możliwe. 

Właśnie dla Ciebie producent gier komputerowych Virtual Playground stworzył strategię ekonomiczną zatytułowaną Wine Tycoon. Gra Wine Tycoon to doskonała rozrywka, która umożliwi Ci prowadzenie winnicy oraz produkcję i sprzedaż Twoich win. Dzięki niej zdobędziesz umiejętności winiarza, poznasz tajniki winiarskiego świata i co najważniejsze będziesz się przy tym świetnie bawił. Spróbuj więc zostać potentatem winnym, siedząc wygodnie w zaciszu własnego domu.

Wine Tycoon

Masz do dyspozycji dziesięć najpopularniejszych francuskich regionów winiarskich m.in. Burgundię, Bordeaux, Szampanię czy Alzację. Gdy dokonałeś ich wyboru, zakładasz swoją winnicę. Sadzenie winnych krzewów i prowadzenie winnicy wymagają staranności, gdyż uprawiane tam winogrona, odegrają kluczową role w stworzonym przez Ciebie trunku! Wybór regionu i dbanie o winnicę (np. inne traktowanie winogron w zależności od pory roku) to nie wszystko, kolejnym krokiem jest zaprojektowanie winiarni wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz postawienie odpowiednich zabudowań. To nie koniec obowiązków (jednak żywot winiarza nie jest aż tak spokojny jakby się wydawało). Nieodłączną częścią każdego biznesu jest zatrudnienie pracowników. Nie zapomnij również o tych sezonowych, którzy zwiększą Twoje moce produkcyjne w czasie winobrania! Mając do dyspozycji ww. elementy będziesz w stanie wyprodukować kilkadziesiąt gatunków francuskich win, dysponując ponad czterdziestoma odmianami winogron. Trzeba teraz trochę pogłówkować. Bez dobrej znajomości winiarskiego świata, stworzenie wybornych win, które przyniosą Ci zysk i uczynią potentatem winnym może okazać się trudne.

Wine Tycoon - jak zacząć?

Na szczęście gra Wine Tycoon posiada pomocny samouczek oraz wewnętrzną Encyklopedię. Dzięki samouczkowi poznasz charakterystykę poszczególnych regionów winiarskich, które wymagają stosowania innych metod uprawy winnych gron. Encyklopedia, natomiast to atrakcyjny element dla wszystkich miłośników win. Znajdziesz w niej definicje najważniejszych pojęć winiarskich, opisy poszczególnych szczepów winogron, regionów, a także procesu winifikacji. Zabierając się za prowadzenie winnicy i produkcję win możesz wybrać niezobowiązującą grę jednorazową tzw. Free Play bądź tryb kariery, wymagający więcej staranności i pracy! Przekonaj się czy jesteś utalentowanym winiarzem, który ma szanse na sukces!


Powiązane artykuły

Porady
10/10
27.06.2022

Wino Różowe: Znajdź swój styl Rose

Wina różowe o bajkowych nazwach na etykiecie tj. rose, rosado, rosato, blush wine, pinkish powstają w wyniku krótkiej maceracji skórek czerwonych winogron. Wina te produkowane są w każdym kraju winiarskim, z niemal wszystkich odmian winogron. Dzięki łączeniu cech win białych i czerwonych: dobrej kwasowości, mocnym i trwałym aromatom oraz lekkiej strukturze wykazującej jednak delikatną taniczność, są winami wszechstonnymi, łatwo łączyć je z szeroką gamą potraw, dopasować do gustu wielu entuzjastów win i różnych okazji.