Monika Richardson o Winezja.pl
Porady
28.02.2011

Monika Richardson o Winezja.pl

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

„Muszę przyznać, że brakowało mi w Polsce takiego portalu jak Winezja.pl. Kilka lat mieszkałam za granicą i tam korzystałam z podobnej strony." Sprawdź jak portal Winezja.pl ocenia Monika Richardson.

”Myślę, że również w innych krajach Europy ludzie właśnie za pośrednictwem tego typu miejsc poznają kulturę picia wina, dowiadują się czegoś o gronowym świecie, a przede wszystkim robią naprawdę wygodne zakupy. Cieszę się, że teraz dzieje się tak i u nas."

Monika Richardson o Winezja.pl

"Lubię zadawać pytania, badać. Pewnie dlatego przyciągnęły mnie wirtualne spotkania z ekspertami, elokwentnymi sommelierami, a także sekcja poświęcona właśnie tajnikom wiedzy o winie. Poznajemy tam tradycję, obyczaje, prawdziwy sommelierski savoir vivre. Jest to niemało – sztuka podawania wina, jego przechowywania, słownik i wymowa winiarskich terminów. Z drugiej zaś strony ocieramy się o nowoczesność – poznajemy trendy, aktualności, zachęcani jesteśmy do eksperymentowania z potrawami. Ta nowoczesność przejawia się też w wyborze wirtualnych narzędzi, dla których zaawansowania jestem pełna podziwu. Z ich pomocą określam wszelkie parametry wina, które chcę odnaleźć, albo pozwalam „prowadzić się za rękę”, gdy nie mam jeszcze pomysłu na to, czego szukam.

Szczególnie cenię to, że mogę dobrać wino do każdego typu dania i uczę się współdziałania czy to ostrości smaku, czy temperatury jedzenia, ze smakiem wina. Zanim dokonam zakupu przeglądam wysokiej jakości zdjęcia butelek. Z pewnością koneserów win cieszy taka funkcjonalność, gdyż mają możliwość obejrzenia każdego szczegółu etykiety. Osobiście nie spotkałam się z tym w żadnym innym portalu. A przesyłka? Dociera do mnie już nazajutrz po złożeniu zamówienia, zaś butelki zapakowane są tak, że z pewnością nigdy nie spotka mnie przykra niespodzianka.

Mogę śmiało powiedzieć, że Winezja.pl to serwis godny zaufania, bardzo profesjonalnie przygotowany i na światowym poziomie. Dodaje atmosfery komfortu naszej codzienności.”


Powiązane artykuły

Porady
10/10
27.06.2022

Wino Różowe: Znajdź swój styl Rose

Wina różowe o bajkowych nazwach na etykiecie tj. rose, rosado, rosato, blush wine, pinkish powstają w wyniku krótkiej maceracji skórek czerwonych winogron. Wina te produkowane są w każdym kraju winiarskim, z niemal wszystkich odmian winogron. Dzięki łączeniu cech win białych i czerwonych: dobrej kwasowości, mocnym i trwałym aromatom oraz lekkiej strukturze wykazującej jednak delikatną taniczność, są winami wszechstonnymi, łatwo łączyć je z szeroką gamą potraw, dopasować do gustu wielu entuzjastów win i różnych okazji.