Jak prawidłowo zapakować wino na prezent?
Porady
02.06.2022

Jak prawidłowo zapakować wino na prezent?

Anna Sztobryn
Anna Sztobryn

0/10

Wino jest produktem, który coraz częściej wybierane jest na prezent dla kogoś nam bliskiego. Jest wyborem dobrym i uniwersalnym, ponieważ bardzo dużo osób lubi wypić lampkę spokojnego wina do kolacji czy prosecco na imprezie. Wybierając wino na prezent warto zaplanować jego zapakowanie, żeby podarunek wyglądał pięknie i okazale.

Torebki prezentowe

Wybór sposób zapakowania wina na prezent jest mnóstwo. Począwszy od najprostszego, możemy wybrać dedykowaną temu papierową torebkę prezentową. Jest ona szczupła i wysoka, rozmiarem dopasowana do standardowej wielkości butelki. Jeśli wybierzesz bardziej pękatą (zdarzają się takie na przykład w przypadku prosecco), sprawdź wcześniej, czy butelka zmieści się do torebki. Mają przeróżne wzory i kolory, znaleźć możemy także torebki przygotowane na konkretne okazje, takie jak ślub, imieniny, urodziny, awans.

Skrzynki

W ofercie do zapakowania wina na prezent można również znaleźć drewniane skrzynki. Również mają różne kolory i teksturę, są z naturalnego drewna, z orzecha czy mahoniowe. W środku wyściełane są siankiem i wyglądają bardzo elegancko. Dodatkowym atutem drewnianych skrzynek jest to, że można je wygrawerować- na pokrywie można umieścić adekwatny do okazji zapis lub grafikę. Sprawi to, że taki prezent stanie się pamiątką na lata, ponieważ najczęściej ta skrzynką z życzeniami lub innym napisem ląduje w widocznym miejscu w domu.

Kartoniki

Do zapakowania wina na prezent służą również specjalne kartoniki. One również mają rozmiar odpowiadający wielkości standardowej butelki- trzeba jednak zawsze sprawdzić, czy wybrana przez nas butelka zmieści się do kartonika. Zdarza się, że nietypowe, pękate butelki nie zmieszczą się.

Inwencja własna!

Przygotowując się do pakowania wina na prezent, możemy także użyć własnej kreatywności. Pod ręką na pewno mamy mnóstwo rzeczy, które nadadzą się jako opakowanie. Papier prezentowy, celofan- owiń butelkę i zwiąż ją nad szyjką wstążką. I już, prezent gotowy! Nie masz pod ręką ozdobnego papieru? Wystarczy sama wstążeczka a już butelka będzie wyglądać prezentowo i uroczo.

Ciekawą opcją jest również dołączenie do butelki spersonalizowanego bileciku. W ofercie jest mnóstwo różnych wzorów, kolorów, kompozycji dopasowanej do konkretnej okazji. A ty możesz w środku bileciku napisać życzenia od serca, podpisać, oznaczyć tę znaczącą datę. Własne życzenia, napisane odręcznie są wyjątkowo wartościową pamiątką, to nigdy nie wyjdzie z mody, a osoba obdarowana może naprawdę się wzruszyć czytając je.

Propozycji opakowań na prezent jest naprawdę mnóstwo a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Pamiętajmy, że najważniejsze jest szczęście w oczach osoby obdarowanej, dlatego postarajmy się, aby prezent od nas był zawsze podarunkiem od serca.