Comunidad Valenciana
Wiedza o winie
14.07.2013

Comunidad Valenciana

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Rozciągnięta nad wschodnim wybrzeżem Hiszpanii, pokrywająca ponad 70 tysięcy hektarów ziemi, Walencja, kryje w swoim wnętrzu trzy perły Denominacion de Origen: Walencja, Alicante i Utiel-Requena.

Każde z nich specjalizuje się w produkcji odmiennych win, przy wykorzystaniu mnogich odmian lokalnych i międzynarodowych, lecz dominującym szczepem jest tu Bobal, występujący w winach samotnie lub w towarzystwie szczepów francuskich. Lokalne białe wina wytrawne w większości są prostymi, aromatycznymi winami doskonale pasującymi do miejscowej kuchni, lecz Walencja słynie także z produkcji win słodkich odmiany Muscat, niezwykle popularnych na całym świecie. W ostatnich latach cały region, dał porwać się fali przemian winiarstwa hiszpańskiego i notuje się znaczny skok jakości win i klasy producentów.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.