Wódka J.A. Baczewski Suweren 0.70 l 603726

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wódka J.A. Baczewski Suweren 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wódka J.A. Baczewski Suweren 0.70 l 603726

Austria
0.70 L korek
Wódka Kategoria
129.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1158 sprzedanych butelek
9.80 średnia ocen: 5 głosów
95 ocena sommeliera

Opis J.A. Baczewski Suweren

Wódka SUWEREN to wódka o wyjątkowej recepturze sprzed lat. Smak i aromat wódki nawiązują do najlepszego okresu w historii firmy Baczewski, tj. do lat dwudziestych. Wódka Baczewski wytwarzana jest na bazie trzykrotnie destylowanego spirytusu ziemniaczanego. Ma delikatny aromat skórek pomarańczowych oraz zachwyca pełnym i subtelnym smakiem. Przyjemna ostrość na języku została świetnie przełamana aromatem słodkiej pomarańczy.

Wódka Baczewski Suweren – smak i aromat historii

W okresie międzywojennym wódka Suweren była znana na całym świecie. Dziś wraca na półki wciąż destylowana w ten sam sposób. Produkcja została uruchomiona w 1782 roku pod Lwowem, kiedy to rodzina Baczewskich uruchomiła niewielką gorzelnię. W roku 1810 Leopold Baczewski przeniósł ją do Lwowa. W czasie II wojny światowej fabryka została zniszczona i dopiero w 1956 roku rodzina Baczewskich odzyskała prawa do znaku towarowego i wraz z Eduardem Gesslerem wznowiła produkcję zachowując przedwojenną recepturę. W niewielkiej wytwórni przy wiedeńskim oddziale nadal powstaje słynna i nagradzana wódka ziemniaczana Suweren.

Wódka Baczewski Suweren to produkt Premium

Baczewski Suweren to wódka ręcznie butelkowana do ekskluzywnych karafek odwzorowujących te, w których wódka była sprzedawana przed wojną. Smak historii, renoma marki oraz esencjonalny aromat sprawiają, że właśnie ten produkt będzie świetną odpowiedzią na pytanie: jaki alkohol na prezent?

6°C TEMP. PODANIA
Altvater Gessler producent

Charakterystyka J.A. Baczewski Suweren

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Francuzi mają swoje doskonałe likiery z gorzkich pomarańczy których bazą bywa cognac jednak Suweren produkowany na bazie najlepszego spirytusu ziemniaczanego nie ustępuje im w żadnym względzie. W mojej opini jest on nieco bardziej wytrawny, co predysponuje go do picia zarówno przed jak i po posiłku. Osobiście uwielbiam pić Suwerena na lodzie z dodatkiem wycisnietych cząstek limonki i odrobiną brązowego cukru, balans między kwasowością, a słodyczą jest w tym wypadku idealny - polecam!


Oceny użytkowników o: J.A. Baczewski Suweren

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
(Doradca Klienta) 11.07.2022
Opinia zweryfikowana

Świetna wódka Baczewski Suweren. Piękny zapach pomarańczy, intensywny i mocny smak a przy tym delikatność wódki ziemniaczanej. Idealna wódka na prezent i do świętowania ważnych okazji. Produkt Premium, kult historii i przedwojenna receptura - Polecam każdemu!

25.04.2022
Opinia zweryfikowana

Delikatna, idealny balans, najlepiej smakuje tylko lekko schłodzona. Odpowiednia zarówno do potraw wytrawnych jak i deserowo. Wg mnie najlepsza obecnie dostępna wódka.

9ocena
09.02.2020
Opinia zweryfikowana

Intensywny i bardzo przyjemny aromat pomarańczy. W smaku dobrze zbalansowana wytrawność i cytrusowy posmak.