Whisky Ardbeg Corryvreckan 0,7l 602896

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky Ardbeg Corryvreckan 0,7l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky Ardbeg Corryvreckan 0,7l 602896

Wielka Brytania, Islay
0.70 L korek
Whisky Kategoria
419.99 zł

podstawowa

2 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Ardbeg Corryvreckan 0,7l

Ardbeg Corryvreckan to doskonała, mocno torfowa, intensywna i intensywna whisky typu single malt. Swoją nazwę zawdzięcza groźnemu wirowi, znajdującemu się niedaleko wyspy Islay, który pokonać decydują się tylko najodważniejsi śmiałkowie. Whisky ma aż 57,1%, jednak sugerowana degustacja powinna przebiegać bez dodatku wody - tak, aby zanurzyć się całkowicie w dzikich wodach Corryvreckan. W nosie wyczuwalne są mocne, torfowe, szpitalne nuty. Ujawniają się także akcenty ziół, cygara, dębu beczkowego. Część destylatu leżakowała 12 lat w beczkach z dębu francuskiego, część w beczkach po bourbonie. Na podniebieniu jest nieco pikantna i ostra, wyczuwalne jednak są łagodniejsze nuty migdałów, skórki pomarańczowej oraz owoców. Finisz zachwyci wszystkich swoją długością oraz złożonością.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Ardbeg producent

Charakterystyka Ardbeg Corryvreckan 0,7l

Brzytwa smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Ardbeg Corryvreckan 0,7l

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.